حمله به حشد شعبی در کرکوک؛ واکنش آمریکا به ۸۰ ضربه مقاومت عراق به پایگاه های آمریکایی در عراق و سوریه

ارتش آمریکا پس از متحمل شدن بیش از ۸۰ ضربه مقاومت عراق در یورش به پایگاه های نظامی این کشور در عراق و سوریه، در تازه ترین اقدام خود نیروهای حشد شعبی در کرکوک را به شهادت رساند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، پس از هدف قرار دادن نیروهای مقاومت حشد شعبی در جرف الصخر و ابوغریب توسط ارتش آمریکا، هفته گذشته در کرکوک نیز تجاوز جدیدی به وقوع پیوست که حامل این پیام شفاف و روشن باشد که آمریکا از ضربات مقاومت به درد آمده است.

.

حمله آمریکایی‌ها به نیروهای حشد شعبی به عنوان یکی از ارکان دستگاه امنیتی دولت عراق، نه تنها تعرض به حاکمیت عراق محسوب می‌شود، بلکه بر این نکته بار دیگر تاکید می‌کند که پارلمان عراق با تصویب و فعال‌سازی توافقنامه‌های راهبردی، هرچه زودتر اشغالگران آمریکایی را از این کشور بیرون کنند.

بسیاری از ناظرین عراقی بر این باورند که در صورتی که تجاوز هفته گذشته آمریکا به پایگاه نظامی حشد شعبی با قاطعیت پاسخ داده نشود، این تجاوزات بار دیگر نیز تکرار خواهد شد.

بسیج مردمی عراق |حشد الشعبی , کشور عراق , کشور آمریکا , شهر کرکوک ,

در همین راستا «محمد الخزاعی»، مدیر مرکز اتحادیه آموزش رسانه ها گفت: مقاومت اسلامی در عراق، بر اساس اصل یکپارچگی و وحدت میدان‌ها وارد عمل شد و ضربات دردناکی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کرد.

وی در ادامه افزود: نظامیان آمریکایی در واکنش به حملات مقاومت به رژیم صهیونیستی، اقدام به حمله به مواضع حشد شعبی کردند. این اقدام مذبوحانه با هدف اعلام و اثبات همسویی کاخ سفید با رژیم صهیونیستی در یورش به غزه به شمار می رود. این نشان می‌دهد که نیروهای اشغالگر آمریکایی و رژیم صهیونیستی در حمله به آنچه که مردم را علیه اشغالگر متحد و یکپارچه می‌کند، اتفاق نظر دارند.

الخزاعی در بخش پایانی صحبت های خود اضافه کرد: تعرض و تجاوز اخیر ارتش آمریکا به حاکمیت عراق ما را بر آن می‌دارد تا از پارلمان بخواهیم توافقنامه‌های راهبردی عراق را تصویب کند تا نظامیان آمریکایی را از عراق بیرون کنیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با رئیس حشدالشعبی عراق دیدار کردهشدار عراق به واشنگتن درباره پاسخ به حملات علیه پایگاه‌های آمریکا

بسیج مردمی عراق |حشد الشعبی , کشور عراق , کشور آمریکا , شهر کرکوک ,

«صباح زنگنه»، دیگر کارشناس عراقی نیز در همین رابطه به خبرنگار تسنیم در بغداد گفت: حشد شعبی توانایی آن را دارد که به آمریکا پاسخ نظامی بدهد، اما به نظر من شرایط این گونه اقتضا می‌کند که در حال حاضر این موضوع به طرق مسالمت آمیز و دیپلماتیک حل و فصل شود تا از درگیری های نظامی مستقیم جلوگیری و به آمریکایی ها هشدارهای لازم به صورت شفاهی و مکتوب داده شود. اما نباید تردید کرد که در صورت تکرار چنین تجاوزاتی، حشد شعبی در زمان و مکان مناسب به این حملات پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *