تازه‌ترین تحولات نبرد طوفان الاقصی؛ شصت و چهارمین روز نبرد و ادامه ناکامی‌های ارتش اسرائیل در جبهه خان یونس

پس از ناکامی‌های متعدد گردانأ‌های مختلف ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس در جنوب نوار غزه، لشکر ۹۸ ارتش این رژیم نیز پس از ورود به این جبهه بیش از ۸۰ نظامی خود را از دست داده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، پس از ناکامی های متعدد گردان های مختلف ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس در جنوب نوار غزه، لشکر 98 ارتش این رژیم نیز پس از ورود به این جبهه بیش از 80 نظامی خود را از دست داده است.

در همین راستا یدیعوت آحارانوت اعتراف کرد که از روز آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا کنون، 5 هزار نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در درگیریهای نوار غزه زخمی شده اند.

کشور فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , طوفان الاقصی , نوار غزه ,
رسانه‌های رژیم صهیونیستی در تحلیل خود از تحولات جنگ علیه غزه گزارش می‌دهند که علی رغم گذشت 64 روز از جنگ و درگیری‌های شدید در خان‌یونس، حماس همچنان توانایی نظامی خود را برای ضدحمله و تخریب توان رزمی ارتش اسرائیل حفظ کرده است. یک فرمانده عالی رتبه حماس که نخواست هویتش فاش شود افزود علیرغم حملات سنگین ارتش رژیم صهیونیستی، گردان های قسام تا این لحظه تنها متحمل 10 درصد خسارت شده و بخش قابل توجهی از توان انسانی این گردان ها هنوز وارد میدان نبرد نشده اند.

همزمان با درگیری ها در غزه، دولت مصر به آمریکا و رژیم اسرائیل هشدار داد که کوچاندن فلسطینیان به سینا در نتیجه عملیات نظامی کنونی در جنوب غزه، ممکن است به قطع شدن روابط این کشور با اسرائیل منجر شود.

اینفوگراف| تازه‌ترین تحولات نبرد طوفان الاقصی؛ شصتمین روز جنگ و درگیری سنگین در شمال و جنوب نوار غزه

انتهای پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *