نارضایتی شهروندان از صدر اعظم آلمان رکورد زد

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که میزان نارضایتی از «اولاف شولتز»، صدر اعظم آلمان در میان شهروندان آلمانی به کمترین میزان در دو سال حکومت وی رسیده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزری تسنیم به نقل از روزنامه "هامبورگر ابند بلات" آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد تقریباً سه چهارم افراد مورد بررسی به اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان امتیاز ضعیفی دادند. بر این اساس همچنین نارضایتی زیادی از کل دولت فدرال آلمان وجود دارد.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، نارضایتی از اولاف شولتز ، صدر اعظم آلمان و ائتلاف دولتی وی موسوم به چراغ راهنمایی در دولت دو ساله حزب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات بیشتر از همیشه است. 74 درصد به مؤسسه نظرسنجی یوگو گفتند که شولتز کار بسیار یا نسبتاً بدی انجام می دهد.

از سوی دیگر، تنها 20 درصد فکر می کنند کار او تا حدودی یا بسیار خوب است. 73 درصد شهروندان از کل دولت ائتلافی چراغ راهنمایی بسیار یا تا حدودی ناراضی بودند و تنها 22 درصد بسیار یا تا حدودی راضی بودند. اینها بدترین مقادیر در این نظرسنجی ماهانه در دو سال گذشته هستند.

روز جمعه دومین سالگرد ادای سوگند صدراعظم آلمان و دولت او در پارلمان آلمان بود. روز شنبه، شولتز با 600 نماینده در کنفرانس حزب سوسیال دموکرات صحبت خواهد کرد.

نظر سنجی دیگری که به سفارش آ ار دی آلمان منتشر شده است نتایج مشابهی داشت. به گونه ای که فقط 20 درصد شهروندان اعلام کردند که از کار صدر اعظم راضی بودند. ببر این اساس این بدترین ارزش برای یک صدراعظم فدرال از زمان آغاز نظرسنجی «گرمان ترند» در سال 1997 بوده است.

در نظرسنجی موسسه یوگو 77 درصد گفتند که دیگر اعتماد کمی به رهبری صدراعظم دارند یا اصلاً اعتماد ندارند. حتی در میان رای دهندگان حزب سوسیال دموکرات 60 درصد این دیدگاه را داشتند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان داد که اگر شهروندان می‌توانستند صدر اعظم را مستقیما انتخاب کنند در پاسخ به این پرسش که از میان دوازده سیاستمدار برجسته از همه احزاب که در بوندستاگ نمایندگی دارند، بیشتر تمایل داشتند کدام یک را به عنوان صدراعظم داشته باشند تنها 5 درصد از شولتز به عنوان صدراعظم رویایی خود نام بردند.

از سوی دیگر، مارکوس سودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رهبر حزب سوسیال مسیحی که 15 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی به عنوان صدر اعظم از او حمایت کردند، بهترین عملکرد را داشت. پس از آنها آلیس وایدل، رهبر گروه پارلمانی حزب افراطی جایگزینی بری آلمان با 12 درصد و سارا واگنکنشت، رهبر سابق حزب چپ با 8 درصد آرا قرار دارند. برای این نظرسنجی، انستیتو یوگو از 2119 واجد شرایط رای در آلمان بین 1 تا 6 دسامبر نظرسنجی کرد.

پیشنهاد وزیر دفاع آلمان برای جبران کمبود پرسنل ارتش

انتهای پیام/

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *